BAYİ GİRİŞİ

ARA

YAVUZ OTOMOTİV DÜNDEN BU GÜNE

Erdal Yavuz
Yavuz Otomotiv - İzmit (Körfez) Binası
Yavuz_Otomotiv_Personeli

1972

Sakarya ili Taraklı İlçesinde kurucumuz Mehmet YAVUZ tarafından ticari faaliyetine küçük tamir atölyesi olarak başlamış,birkaç yıl içinde yedek parça satışı ile faaliyetini genişletmiştir.Firma Yavuz Akü markası ile araç akü imalat sektörüne girmiş doğu Marmara bölgesine toptan akü satışı gerçekleştirmiştir.

1989

Firmamız Kocaeli Körfez İlçesine şube açarak burada Yavuz akü imalat ve satışı ile birlikte Renault araçların yedek parça satışına başlamıştır.Birkaç yıl içinde Fiat araçların parçalarını bünyesine katarak büyümesine devam etmiştir.

1994

Firmamızın kurucusu Mehmet YAVUZ aktif ticareti oğullarına bırakarak, kurumsal kimlik kazanmasını sağlamış ve iki ortaklı limitet şirketi olarak firmamız bölgesine toptan yedek parça satışı ile alanını genişletmiştir.

1997

Yavuz otomotiv yenilikçi yapısı ile bilgisayar ortamında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş,stok kontrollü barkod lu sisteme geçerek müşterilerine daha hızlı,güvenilir ve ucuz satış politikası uygulamıştır.”Toptan fiyatına perakende satış sloganı’’ ile rakiplerine fark atarak Kocaeli’inde en büyük olma yolunda adım atmıştır.  

1999

Firmamız kredi kartlı satışı ile Kocaeli'nin ilk yedek parça satışını yapan firma olmuş aynı yıl içerisinde Karland bölge bayiliğini alarak toptan satışta doğu Marmara bölgesindeki diğer yedek parça mağazalarına hizmet vermeğe başlamıştır.

2001

Firmamız www.yavuzoto.com sitesi ile tanıtım ve sanal ortamdan sipariş ile satış hizmetine başlamıştır.

2002

Yavuz Oto araç yedek parça yelpazesini genişleterek (Yedek Parça Dünyası) patentli markası ile Avrupa,Uzakdoğu ve yerli araç markalarının bir çoğunun parça satış hizmetine başlamıştır.

2004

Firmamız mevcut ana ve tali bayiliklerinin yanında Monroe Amortisöri , Eas Akü, Lubex Madeni yağlar, Fil filtre, Gunk Kimyasallar (bakım ürünleri), Senkron Polen filtre, Flennor trıger ve rulman grubu, Gutsy ürünleri markaların ana ve tali bayiliklerini bünyesine katarak ürün gamını yaklaşık 50.000 bin referansa çıkartmış bölgesinde hizmet vermeğe devam etmektedir.

2009

İzmit sanayi şubesini açarak daha iyi hizmet verebilmek için yeni şubelerin açılış programlarına başlamıştır.

2010

Yavuz Otomotiv İnternet çağı gereklerine uyarak b2b ve b2c sistemleri ile bayi ve son tüketici müşterilerine sanal ortamda hizmet vermek için çalışmalarına başlayarak ve geliştirerek devam etmektedir.

2011

Yavuz Otomotiv bir grup şirketi olma yolunda Yavuz Sigorta ve aracılık hizmetleri BERT Gıda Ltd.Şti. YBS Mühendislik Ltd.Şti.firmaları ile hizmet alanını genişletmektedir.

2012

Köseköy şubesini faaliyete geçirmiş,Yalova,Gebze,Karamürsel ve Kandıra bölgelerine ring servis düzenlemeye başlanmıştır.

2013

Gölcük şubesini açmak için gerekli yatırım çalışmaları devam ederken,İzmit Körfez mahallesinde merkez binası yapım projeleri için çalışmalarına devam etmektedir.
Yavuz Otomotiv 24 deneyimli elemanı,sekiz hizmet servis aracı online satış hizmetleri ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.